Ahojky!

Už dlhšie som plánovala napísať krátky článok o knihe, kde som mala tú česť predstaviť svoju tvorbu.

Všetko to začalo mojou bakalárskou prácou “GROW UP”, ktorá pozostávala z 27 miniatúrnych 3D modelov-ručne robených domčekov. Vy viete…veľmi rada zdieľam i niečo viac z tvorby ako “len” hotové dielko. Tu spadajú predovšetkým pohľady do zákulisa tvorby ako sú inšpiračný zdroj, skice, pracovný postup a v neposlednom rade aj autenticky/ prirodzený pracovný neporiadok.

Článok z tvorby tohto projektu som napísala ako na slovenský portál sashe.sk tak i obrovskú medzinárodnú platformu Behance.com. A vy, ktorí Behance poznáte, poprípade ste tam zaregistrovaní sami viete, že je to taký malý zázrak ak sa váš projekt zviditeľní. Vďaka poodhaleniu tvorby celého projektu a hodín driny zhmotnených do 27miniatúr  sa tak stalo!  Projekt má dnes viac ako 20 000 otvorení a 300 komentárov, viem, som malá rybka v mori, ale veľmi ma to teší.

Ale šup už k spomínanému projektu :

Názov: Grow up 210cm x 30cm x 20cm

-Cieľ: 
Hyperbolické zobrazenie novopoznaného priestoru, jeho analýza a mapovanie s dôrazom na celkovú impresiu okolia, uplatnenie výnimočnej osobnej skúsenosti.
-Anotácia: Skúmanie a transformovanie štruktúry mesta s vyústením do presahu médií priestorových a plošných.
Práca s výsekom reálneho prostredia, s pamäťou – rozostrenie spomienok. Objekt, maľba, inštalácia.
Spomienky, fragment a karikatúra.

Koláže vytvorené z nájdenej dobovej fotografie a fotografií “GROW UP” inštalácie.

“Lahore” a “The storm is comming”

Vďaka ľudom, ktorí dostali túto moju prácu na viditeľnejšie miesto Behance sa dostala ku mne i ponuka od vydavateľstva Sandu Publishing sídliacej v Hong Kongu.  Ich vysokokvalitné publikácie sú špecializované predovšetkým na architektúru, interiérový dizajn či produktový dizajn…Samozrejme som neváhala a túto skvelú ponuku prijala 🙂 V knihe sa ocitla moja tvorba na 4 stranách-je tu krátke bio, ukážka z procesu domčekov, finálna verzia “GROW UP” či surrealistické koláže ulíc.

Kniha má 240 strán a nájdeš tu tvorbu 50 autorov z celého sveta 🙂

Prebal publikácie má krásne detaily – štruktúrovaný obal, reliéfne časti, bodkovaný pattern v podobe lesklých krúžkov a i metalickú potlač.

 

 

 

 

V knihe nájdete neuveriteľne veľa inšpiratívnych výtvarníkov, ich techník a i skvelé práce autorov ako sú Benjamin Shine, Hari a Deepti či Sonia Alins Miguel a pod.

A ja som na konci článku, mám v srdci pocit radosti a vďačnosti za taktúto možnosť prezentácie…rada som si oživila spomienky na moju bakalársku prácu. Proces “stavby” domčekov bol naozaj nekonečný 😛

Ak by ste si chceli prečítať celý článok, ktorý som napísala ešte za školských časov, nájdete ho tu .

Ďakujem vám krásne za pozornosť a dúfam, že sa vám príspevok páčil 🙂 Pre viac aktuálnej tvorby sleduj môj instagram .

So srdečným pozdravom Katarína